Wiosenne aktywności dla wymagających – a Ty co wybierzesz dla siebie?

Nie ma się co oszukiwać większość z nas jakoś niespecjalnie przepada za aktywnościami fizycznymi. Zimą można to sobie wytłumaczyć bardziej racjonalnie. W końcu zimą jest niska temperatura, ale i smog, zatem po co ryzykować. Ale wiosną sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Tak naprawdę nie ma racjonalnego argumentu, aby rezygnować z aktywnego stylu życia. Jednocześnie rzeczywiście jakoś wiosną bardzie nam się chce ćwiczyć czy mamy więcej energii, ale i motywacji. Czas więc poznać wiosenne aktywności dla wymagających i wybrać coś dla siebie, co spełni Wasze oczekiwania.

Mały powrót do dzieciństwa…

Tak naprawdę nie ma znaczenia jakie aktywności będziecie uprawiać, ważne by zwyczajnie prowadzić aktywny styl życia. W końcu ruch to zdrowie, a uprawianie regularnie ćwiczeń sprawia, że ryzyko wielu chorób jest zdecydowanie mniejsze, a to kolejny powód, że warto, a nawet trzeba być aktywnym. Duże znaczenie ma na pewno także fakt, że ćwicząc męczymy się, a przy wysiłku wytwarzają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, zatem i nasze samopoczucie jest zwyczajnie lepsze. Czas przejść do meritum i wybrać idealną aktywność fizyczną. Jedną z nich jest jazda na wrotkach. Trzeba przyznać, że dzięki niej można poczuć się jak w dzieciństwie i rzeczywiście poczuć znowu dziecięcą radość. Oczywiście jazda na wrotkach pozwala pozbyć się nadprogramowych kilogramów i zwyczajnie sprawia sporo radości. Zatem nie warto czekać, za to warto jak najszybciej zakupić wrotki czy łyżworolki. Gwarantujemy, że będziecie zachwyceni.

Przyjemność przez wielkie „P”, czyli jazda na rowerze

Wiele osób narzeka, że nie potrafi zmotywować się do prowadzenia aktywnego stylu życia i choć np. stara się biegać to jednak szybko się męczy i rezygnuje, ale też bieganie nudzi. Cóż, to częsty problem, ale można go pokonać, a wręcz trzeba. Otóż, aby połknąć przysłowiowego bakcyla, trzeba na początek wykazać się samozaparciem, a potem już wszystko pójdzie jak z płatka. Ale można też od razu pójść na łatwiznę i wybrać taką aktywność, która od samego początku sprawia radość i w żadnym przypadku nie trzeba się do niej przekonywać. Jest to na pewno jazda na rowerze. To trafny wybór dla osób, które preferują dłuższe wycieczki pełne zwiedzania, ale też aktywności z większą czy też mniejszą nutą adrenaliny. Pamiętajcie, aby rzecz jasna wybrać dobry jednoślad dopasowany do stylu jazdy. Dla typowych mieszczuchów strzałem w dziesiątkę jest rower miejski, a z kolei dla amatorów wrażeń bardziej intensywnych na pewno rower górski. Ale możecie wybrać rower też do jazdy typowo po asfalcie czy nawet rower, który można określić mianem uniwersalnego, czyli po prostu rower turystyczny. W sumie rzeczywiście znalezienie dobrego jednośladu nie będzie problematyczne, bo lista sklepów rowerowych w Warszawie czy innym dużym mieście jest duża. A zresztą zawsze można zdecydować się na zakup jednośladu przez sieć i to także dobre rozwiązanie.

Wspinaczka na ściankach – adrenalina, siła i emocje

Skoro już wiecie, że sklepy rowerowe w Warszawie czy innym mieście można łatwo znaleźć, to najwyższy czas przejść do kolejnej fajnej aktywności. W tym przypadku mamy na myśli wspinaczkę na ściankach. To świetny wybór nawet dla początkujących. Oczywiście nie będzie łatwo, a wręcz przeciwnie będzie trudno czy nawet wymagająco, ale jednak przyjemność, jaką daje taka aktywność jest duża. Pokonywanie własnych ograniczeń, ale też adrenalina sprawiają, że ten sport się Wam spodoba i kto raz skorzysta ze ścianki wspinaczkowej na pewno zrobi to kolejny raz.

Zumba na powietrzu, a może na basenie – postaw na taką aktywność i dobrze się baw!

Jeżeli poza zabawą, macie ochotę też nieco zgubić kilogramów po zimie, to mamy dla was aktywność, która w tym pomoże i można ją uprawiać na powietrzu. Padające na skórę promienie słońca i dobra muzyka sprawiają, że aż chce się tańczyć, skakać i ćwiczyć. Zatem nie warto zastanawiać się dwa razy, za to warto od razy zapisać się na zajęcia z zumby. Wbrew pozorom taka aktywność polecana jest nie tylko dla kobiet, ale też dla mężczyzn. Dobrą alternatywą jest też zumba w wodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *