Jak spakować się na wakacje w ciepłym kraju? Tylko pewne rady

Wakacje w ciepłym kraju pod palmą to marzenie wielu osób. Jednak w taką podróż trzeba odpowiednio się spakować i właściwie się do niej przygotować. O czym należy pamiętać i jak się spakować. Poznajcie nasze rady, zanim rozpoczniecie pakowanie walizki.

Jaką walizkę wybrać na podróż do ciepłych krajów?

Najlepiej zabrać walizkę kabinową. W końcu nie zabierasz swetrów, ewentualnie jeden i same lekkie ubrania. Im mniejszą walizkę uda Ci się zabrać, tym mniejszą opłatę będziesz musiał uiścić na lotnisku. Walizka powinna być wykonana z solidnego tworzywa, tak by podczas załadunku i rozładunku nie pękła. Jeśli wybierasz się na Hawaje, które należą do USA, to na pewno najpierw lecisz lotem międzykontynentalnym, a potem kolejnym. Musisz zadbać o odpowiednią walizkę z wymaganym w tym kraju zabezpieczeniem, czyli zamkiem lub kłódką z certyfikatem TSA. Jeśli walizka nie jest wyposażona w taki zamek, a będzie poddawana kontroli, to zamek zostanie po prostu rozcięty, a walizka będzie nadawała się do wyrzucenia. Trzeba zwrócić też uwagę na dopuszczalny rozmiar, ale i wagę walizki. W ramach biletu można zabrać tylko określoną ilość rejestrowanego bagażu, co określa dana linia lotnicza. Na pewno ważna jest teleskopowa rączka i skrętne w zakresie pełnego obrotu kółka.

Jak spakować się w walizce – co zabrać, jak wszystko zmieścić?

Skoro już wiesz, że musisz sprawdzić dopuszczalne parametry walizki i zadbać o jej wytrzymałość , to warto byś dowiedział się, co spakować do walizki w ciepłe kraje. Na pewno nie będziesz pakować ciepłej odzieży, jeśli klimat w danym miejscu jest dość przewidywalny. Mogą się zdarzyć chłodniejsze wieczory, więc przyda się jeden kardigan. Ponadto warto zabrać jedną koszulę i eleganckie spodnie. W końcu może nadarzyć się okazja do wyjścia do eleganckiej restauracji, gdzie nie wypada pokazać się w szortach. Owe szorty, bermudy, a także t-shirty będą stanowiły główną część bagażu i jednocześnie nie zajmą wiele miejsca. Jeśli zamierzasz sporo zwiedzać, weź ze sobą wygodne adidasy. Zabierz też męskie sandały i mokasyny, a także sandały do kąpieli. Potrzebne Ci jeszcze będą kosmetyki. Do walizki nie warto pakować ręczników, jeśli hotel je zapewnia, zajmują zbyt dużo miejsca. Ponadto ubrania można spakować do worka próżniowego. Dzięki temu nie będzie problemu z zamknięciem walizki. Warto zabrać oczywiście nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne, ale te elementy można mieć na sobie w czasie podróży. Nie zapomnij o dwóch parach kąpielówek.

Które kosmetyki podczas wakacyjnego pobytu będą niezbędne, a jakie można pominąć?

Na pewno przezroczysta kosmetyczka będzie niezbędna. Zwróć uwagę co możesz zabrać, a czego nie, jeśli lecisz samolotem. Gdy wybierasz się innym środkiem lokomocji, np. statkiem, nie będzie takich ograniczeń. Warto wybrać żel pod prysznic dobrej marki dla mężczyzny, oczywiście mamy na myśli żel pod prysznic. Chociaż hotel zapewnia często mydło i inne środki higieniczne, to przy skórze o specyficznych potrzebach możesz potrzebować własnych kosmetyków. Dotyczy to oczywiście skóry wrażliwej czy atopowej. Spakuj przybory do golenia i balsam po goleniu, a także krem do golenia. Weź ze sobą mały flakon perfum, jeśli to możliwe, a jeśli nie, zakupisz go na miejscu.

O czym jeszcze należy pamiętać i czego nie zapomnieć udając się w tropiki?

Na pewno musisz zabrać ze sobą krem z filtrem UV 50+. Do tego potrzebna będzie także ochrona Twoich włosów i choćby ust. Zwracaj uwagę na to czy produkty mają ochronę przeciwsłoneczną. Nie zawsze musisz sięgać po żele męskie pod prysznic, bo jeśli hotel zapewnia taki produkt, a nie jesteś bardzo przywiązany do zapachu swojego, to nie musisz niepotrzebnie zajmować miejsca w kosmetyczce. Sprawdź aktualne obostrzenia covidowe w danym kraju. Sprawdź ważność Twojego certyfikatu szczepień, bo może być wymagany. Przepisy ciągle się zmieniają i warto być na bieżąco. Jeśli podróż odbywa się poza kraj Unii Europejskiej koniecznie sprawdź ważność Twojego paszportu przynajmniej na dwa miesiące przed wyjazdem, aby w razie konieczności móc wyrobić nowy dokument. Sprawdź czy w danym miejscu nie są potrzebne dodatkowe szczepienia. Tak jest w przypadku krajów afrykańskich. Pamiętaj też o dobrym ubezpieczeniu na czas podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *