Jak dobrze wyglądać, gdy na dworze upał? 5 sprawdzonych rad

Każdy chce dobrze się prezentować niezależnie od sytuacji i panującej aury. Gdy na zewnątrz żar leje się z nieba jest o to często trudno, bo przecież pot leje się strumieniami. Tu pojawia się pytanie: jak dobrze wyglądać, gdy na dworze upał? Poznajcie 5 sprawdzonych rad.

Rada nr 1: Zadbaj o oczyszczenie skóry

Na pewno skóra narażona na wysoką temperaturę chroni się przed przegrzaniem wydzielając nadmiar potu. Nierzadko pory skóry są zatkane, co w połączeniu z potem wzmaga pojawianie się wyprysków. Stąd należy skórę oczyszczać i tutaj doskonale sprawdzi się odżywczy peeling. W przypadku lekkich peeligów na bazie kremu można je stosować nawet codzienne. Z kolei w odniesieniu do tych bardziej agresywnych zalecane jest stosowanie raz, a co najwyżej dwa razy w tygodniu. Skóra staje się miększa i można w ten sposób pozbyć się martwego naskórka. Peeling możesz wykonać również w inny sposób. Wystarczy, że sięgniesz po kartacz z włosiem dzika, a także olejek do brody. Najpierw zmiękczasz włosy olejkiem, a potem przeczesujesz kartaczem. W taki sposób również zrogowaciały naskórek może zostać usunięty.

Rada nr 2: zadbaj o nawilżenie i ochronę skóry

Na pewno nawilżenie skóry ma niebagatelne znaczenie, gdy na dworze jest skwar. Dlatego krem nawilżający z filtrem UV 50 + będzie odpowiednim wyborem. Należy go nałożyć na wszystkie odsłonięte miejsca, aby uniknąć poparzenia słonecznego. Nie można bagatelizować ochrony skóry przed słońcem, bo takie działanie może spowodować się rozwinie się czerniak, czyli rak skóry. Trzeba też pamiętać, że wtedy, gdy zażyje się nie tylko kąpieli słonecznych, ale również wodnych na zewnątrz, to od razu trzeba udać się pod prysznic, osuszyć skórę, a potem nałożyć na nią krem.

Rada nr 3: zadbaj o swój zarost i wybierz idealny balsam do brody dla mężczyzny

Słońce wpływa nie tylko na fotostarzenie się skóry, ale również włosów, które stają się szorstkie i po krótkim czasie mogą zacząć wypadać. Bez wątpienia spędzając czas na zewnątrz trzeba zadbać nie tylko o włosy na głowie, ale również brodę. Idealny balsam do brody dla mężczyzny gruntownie ją nawilży. Pozostawi ją również gładką, co sprawi, że lepiej będzie się układała. Trzeba zwrócić uwagę również na zapach takich kosmetyków, który może być dopasowany przede wszystkim do perfum. Dzięki temu stworzy się jednolitą i przyciągającą uwagę woń. Warto podkreślić, że odpowiedni balsam do brody może chronić również przed szkodliwym działaniem suszarki do włosów, uruchamianej każdorazowo po ich umyciu. Dzięki temu wysoka temperatura nie zniszczy cebulek włosów. Odpowiedni kosmetyk można dobrać również przed użyciem prostownicy do brody.

Rada nr 4: weź ze sobą czapkę z daszkiem i postaw na przewiewne ubranie

Upał to wyjątkowo trudny czas i poza zabezpieczeniem skóry należy również zadbać o głowę. W tym przypadku konieczne jest zabranie ze sobą czapki z daszkiem. Taki produkt może ochronić skórę głowy przed promieniowaniem UV. Oczywiście niezbędne jest, by czapka była wykonana z przewiewnego materiału takiego jak bawełna i miała perforacje. Odpowiednio przepuszczalne powinno być również ubrania i trzeba stawiać na te lekkie i naturalne – z bawełny i z lnu.

Rada nr 5: pamiętaj o częstym piciu wody – nie daj się przesuszeniu skóry

W czasie upałów trzeba dbać o odpowiednią dietę bogatą w wodę. Należy wypijać przynajmniej 2 litry wody, a w czasie intensywnych upałów nawet 3 litry.. Woda jest podstawą naszego organizmu i nawilżenia skóry. Bez niej albo w przypadku jej niedoboru skóra staje się ziemista, szorstka i przesuszona. Warto mieć w zanadrzu również kawałek arbuza, który świetnie gasi pragnienie.

Pamiętaj, że aby świetnie wyglądać w upał, musisz unikać ostrego słońca. Zatem zawsze albo przynajmniej najczęściej spędzaj czas tam, gdzie jest odpowiednio więcej cienia. Staraj się unikać wychodzenia w godzinach szczytu, gdy jest najcieplej, pomiędzy 11 a 15. Pamiętaj, że brak kremu z filtrem na twarzy to nierozważne postępowanie i możesz niestety zauważyć na swojej twarzy kolejne wypryski, a także wspomniane brodawki. Stąd Twoja męska kosmetyczka również na upał powinna być odpowiednio wyposażona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *