Czy mężczyźni mają kompleksy? Jasne, że tak! Poznajcie sposoby na radzenie sobie z nimi

Już w 1971 r. pojawiło się pojęcie „heightizm”, co miało wiązać się z niechęcią kobiet do mężczyzn, którzy mają poniżej 175, a nawet 180 cm wzrostu. Czy jednak to wzrost jest największym kompleksem mężczyzn. Według badań przeprowadzonych na początku roku nawet co trzeci mężczyzna ma kompleksy, podczas gdy do tego samego przyznaje się co druga kobieta. Inne badanie jest bardziej radykalne, w nim nawet 60% mężczyzn przyznaje się do kompleksów. To samo dotyczy aż 85% kobiet. Najczęściej co ciekawe są to kompleksy związane z wyglądem, a nie stanem posiadania czy np. wiedzy i inteligencji. Widać to choćby po tym, jak wiele osób przerabia swoje zdjęcia. Właściwie stało się to normą. Chcemy być piękniejsi i lepiej postrzegani. Poznajcie najczęstsze męskie kompleksy i sposoby radzenia sobie z nimi.

Nadwaga i wystający, obwisły brzuch

Nie tylko kobiety mają problem ze swoim wyglądem. Na nadwagę jako największy problem wskazuje sporo mężczyzn. Pandemia nie poprawiła sytuacji. Właściwie od tego roku, czy może połowy poprzedniego można bez przeszkód korzystać już z siłowni i innych aktywności. Chyba wszyscy pamiętają początki pandemii i to jak za jazdę na rowerze wlepiane były mandaty. Jeśli spojrzy się na to teraz, to jednak zakrawało to na pewną paranoję. W niektórych krajach obostrzenia były na tyle duże, że wręcz zabraniano wychodzenia z domu, nawet na zakupy bez specjalnej przepustki. Bez wątpienia stres, ograniczenia odbiły się na wyglądzie wielu osób. Z kompleksem nadwagi akurat mężczyźni mogą skutecznie walczyć i już w krótkim czasie zrzucić sporo kilogramów. Nie mają bowiem takich problemów z wahaniami hormonalnymi jak kobiety, które czasem przyznają, że mają wrażenie, że tyją po szklance wody. Zatem wystarczy wziąć się za siebie i zacząć ćwiczyć. Można zresztą robić to w domu. Wystarczy niewiele: jakieś ciężarki i trochę miejsca do ćwiczeń, włączenie treningu z Youtube i już można walczyć o lepszą sylwetkę. Można też oczywiście zwrócić się do trenera personalnego, który da niezły wycisk i sprawi, że nie będziesz miał słomianego zapału. Oczywiście pomocna jest, a właściwie niezbędna także zmiana diety na zdrowszą.

Łysienie, czyli przerzedzająca się fryzura

Częstym kompleksem wielu mężczyzn jest mało gęsta fryzura, a właściwie gniazdko na głowie. Pojawiające się łysienie z tyłu czy w formie coraz większych zakoli jest problemem. Wiele osób stwierdza na geny nie ma rady. Sporo w tym racji, jednak proces łysienia można spowolnić, stosując odpowiednie szampony wzmacniające, które jednocześnie nie obciążają włosów. Możesz zakupić takie kosmetyki dla mężczyzn w Beardman.pl. Z kompleksem łysienia związany jest również kompleks skąpego zarostu, ale i temu można spróbować zaradzić stosując zestawy na porost brody, zawierające kremy poprawiające ukrwienie i dostarczające cennych składników odżywczych, takich jak biotyna, cynk i miedź. Takie produkty także możecie zakupić w sklepie dla brodaczy.

Pojawiające się zmarszczki

Co ciekawe kompleks zmarszczek pojawia się nie tylko u kobiet, ale i u mężczyzn. Nic w tym dziwnego. Mężczyzna długo nie ma zmarszczek, a gdy już się pojawiają, od razu są głębsze, taka natura, grubszej męskiej skóry. Jednak i temu można zaradzić, stosując odpowiednie kremy to pielęgnacji twarzy. Takie kosmetyki dla mężczyzn coraz częściej pojawiają się na męskiej półce w łazience. W końcu ok. 70% mężczyzn pomimo kompleksów deklaruje, że dba o siebie, właśnie stosując odpowiednie kosmetyki. Oczywiście ze zmarszczkami można walczyć, ale te które już się pojawiły można zniwelować tylko w jeden możliwy sposób, a mianowicie stosują wypełnienia, a także botoks. Jednak takie zabiegi zawsze trzeba wykonywać w gabinecie medycyny estetycznej, a nie u fryzjerki na osiedlu. Trzeba mieć pewność, że osoba, która wykonuje zabieg na tym się zna. W ten sposób można zniwelować głębsze zmarszczki, które w żaden sposób według Ciebie nie dodają Ci uroku.

Nieimponująca masa mięśniowa

Do męskich kompleksów należy również sylwetka. Już była mowa o nadwadze, ale to jeszcze nie wszystko, bo mężczyźni mają też kompleks masy mięśniowej. Czują się bardziej męsko jeśli popracują na siłowni i widzą, że ich biceps czy triceps się powiększył. Trzeba zdawać sobie sprawę, że do zbudowania dużej masy mięśniowej potrzebna jest odpowiednia dieta i suplementacja. W końcu niemal każdy kulturysta sięga po odżywki, czy robi sobie detoks raz na jakiś czas i pije tzw. koktajle białkowe. Tutaj trzeba wiedzieć, że każdy nadmiar może prowadzić do komplikacji zdrowotnych, bardzo poważnych, dlatego nie można odżywiać się na samych koktajlach białkowych i kofeinie dodającej energii. Warto również wiedzieć, że choć kobiety lubią silnych mężczyzn, to nie zawsze tych najbardziej muskularnych.

Żółte lub krzywe zęby

Ostatni z kompleksów, o których chcemy powiedzieć dotyczy żółtych lub krzywych zębów. Można oczywiście ten drugi problem załatwić u ortodonty. W końcu nigdy nie jest za późno na aparat ortodontyczny, choć leczenie może trwać dłużej. Jeśli chodzi o odcień zębów, to trzeba sobie zdawać sprawę, że na ten naturalny nie ma się większego wpłływu, choć oczywiście można stosować pasty wybielające, czy wykonywać kosmetykę u dentysty. Należy zdawać sobie sprawę, że wybielanie może osłabiać zęby. Ważne, by były zdrowe, nie muszą być śnieżnobiałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *