Wybrzeże Costa Del Silencio na Teneryfie

Wybrzeże Costa Del Silencio na Teneryfie

Teneryfa to jedna z Wysp Kanaryjskich, które leżą we wschodniej części Oceanu Atlantyckiego i są częścią Hiszpanii. Leży około 300 km od wybrzeża Maroka i Sahary Zachodniej. Wyspa jest drugą co do wielkości wyspą na archipelagu i zajmuje powierzchnię 2 034 km².  Teneryfa ma mnóstwo atrakcji turystycznych i jest często wybierana jako cel na odpoczynek. Wyspa ma subtropikalny klimat, ciepłe lato i łagodne zimy, co sprawia, że cieszy się popularnością przez cały rok. Szczególną uwagę zwracamy tu na wybrzeże Costa Del Silencio, a więc Wybrzeże Ciszy, które opisujemy poniżej.

Atrakcje na Teneryfie popularnej Wyspy Kanaryjskiej

Teneryfa to jedna z piękniejszych wysp na kanaryjskim archipelagu, przyciągającą setki tysięcy turystów z całego świata. Głównym motywem jest bogactwo  roślinności i niesamowity krajobraz. Niewątpliwie najbardziej znane i popularne atrakcje na wyspie to:

Park Narodowy Teide – jest drugim co do wielkości w Hiszpanii parkiem. Największą atrakcją jest wulkan Teide, który sięga wysokości 3718 metrów nad poziomem morza. Teide jest uważany za jeden z największych wulkanów na Ziemi,

Masca Valley – to druga w kolejności atrakcja turystyczna według popularności. Masca to mała wioska przylegająca do wąskiego kanionu w którym znajdziecie wspaniałe widoki i malownicze krajobrazy. Co może was zachęcić? Tradycyjne hiszpańskie budynki, strome wzgórza i piękne wodospady.

Los Gigantes – to ośrodek turystyczny, gdzie znajdziecie piękne widoki na ocean oraz klify. Klify nazwane są Acantilados de Los Gigantes. Osiągają wysokość 800 metrów nad poziomem morza, co czyni je jednymi z największych klifów na świecie.

Plaże takie jak Playa de las Américas, Siam Park oraz Playa de los Cristianos.

Wybrzeże Ciszy – Costa Del Silencio

Wybrzeże Ciszy to popularna nazwa plażowego regionu znajdującego się w południowej części Teneryfy. Nazwa wzięła się z klimatu i charakteru tego miejsca – spokojnego i atrakcyjnego miejsca. Jest otoczone od strony północnej pasmem górskim co jeszcze bardziej potęguje niesamowity klimat. Kluczowym miejscem jest miejscowość o tej samej nazwie, co wybrzeże. Charakteryzuje się ona urozmaiconą infrastrukturą turystyczną z wieloma sklepami, kawiarniami i restauracjami serwującymi tradycyjne kanaryjskie dania.

Okolica to piękne plaże, zamknięte zatoki i wapienne klify, które z jednej strony zapewniają ochronę przed wiatrem i falami, z drugiej zaś stanowią piękne wizualne tło. Najciekawszą plażą jest Las Galletas, której piasek jest biały, a wody spokojne. Osoby chcące nurkować lub spróbować windsurfingu, to świetne miejsce na spróbowanie. Oprócz tych wszystkich atrakcji, region ten jest również znanym miejscem obserwacji ptactwa morskiego i wędrówek

Hotele i kurorty na Teneryfie

Turyści mają pełny wachlarz miejsc do odpoczynku po całym dniu zwiedzania. Znajdziecie na Teneryfie bogatą ofertę noclegową zarówno małe, kameralne hotele, jak i wielkie, luksusowe kompleksy. Z popularnych ośrodków można zaliczyć Costa Adeje, Playa de las Americas i Los Cristianos. Co także bardzo fajne to fakt, że wokół miejsc odpoczynku znajdziecie bary, restauracje i sklepy. Każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno osoby poszukujące luksusu i spokoju, jak i te, które chcą aktywnie spędzić czas nie wydając wielkich pieniędzy.

Hotele i kurorty na Teneryfie

Lista atrakcji na wybrzeżu Costa Del Silencio

Jungle Park to ogromnym park rozrywki, z dziesiątkami egzotycznych zwierząt i lasem tropikalnym. W parku odbywają się pokazy ptaków drapieżnych, odbyć lot na linie, przejść przez most linowy i inne ciekawostki.

Siam Park – to magiczne miejsce w których zobaczycie akwaria z delfinami i lwami morskimi. Również znajdują się tam zjeżdżalnie wodne i miejsca relaksu na pięknej plaży z kryształowo czystą wodą.

El Médano – miasteczko o jednej z najpiękniejszych architektonicznych dzieł.

Costa Del Silencio to bardzo bogata oferta miejsc do uprawiania sportów wodnych i bardzo trudno je wymienić. Można wymienić między innymi surfing, kajakarstwo, windsurfing i nurkowanie.

Podsumowując Costa Del Silencio

Doskonała infrastruktura i sprzyjające warunki atmosferyczne sprawiają, że jest wspaniałym miejscem na urlop i spędzenie spokojnego jak i intensywnego odpoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *