5 najzdrowszych orzechów dla twojego serca i ogólnego stanu zdrowia

Najzdrowsze orzechy dla twojego organizmu

Orzechy to zdrowa żywność bogata w białko, błonnik i zdrowe tłuszcze. Są również dobrym źródłem witamin i minerałów, a zwłaszcza tłuszczy Omega-3 (niżej wyjaśniamy). Jednak nie wszystkie orzechy są sobie równe. Niektóre orzechy mają więcej korzyści zdrowotnych niż inne.

Istnieje wiele różnych rodzajów orzechów, które można spożywać ze względu na korzyści zdrowotne. Oto lista trzech najzdrowszych orzechów dla Twojego organizmu:

1) Migdały- Migdały zawierają wapń, potas i witaminę E. Zawierają również tłuszcze jednonienasycone, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu i ciśnienie krwi.

2) Orzechy nerkowca – Orzechy nerkowca zawierają przeciwutleniacze zwane polifenolami, które pomagają chronić Twoje komórki przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki w środowisku lub przez Twój własny metabolizm.

3) Orzechy brazylijskie – orzechy brazylijskie mają

Dlaczego tłuszcze Omega-3 są ważne dla Twojego mózgu i ogólnego stanu zdrowia

Tłuszcze omega-3 to rodzaj wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które mogą mieć wiele korzyści zdrowotnych. Są ważne dla funkcjonowania mózgu i mogą pomóc w depresji i lęku.

Tłuszcze omega-3 znajdują się w żywności, takiej jak orzechy włoskie, łosoś, sardynki, anchois i soja.

Mogą pomóc w depresji i lęku. Omega-3 zmniejszają również stany zapalne w organizmie, co może prowadzić do zapobiegania chorobom serca.

Top 5 rankingu orzechów z największą ilością kwasów tłuszczowych Omega-3

W pierwszej piątce rankingu orzechów z największą ilością kwasów tłuszczowych omega-3 znajdują się:

1) Orzechy włoskie

2) Orzechy laskowe

3) Pekan

4) Orzechy makadamia

5) Migdały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *